Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považský rybár

MsO SRZ Pov Bystrica

Oznamy MsO SRZ

Petícia za záchranu rybárstvaVytlačiť
 

PETÍCIA ZA ZÁCHRANU RYBÁRSTVA NA SLOVENSKU

Vážení členovia SRZ, priaznivci rybárstva,

Rybárstvo a výkon rybárskeho práva, ako jedna z najrozšírenejších voľnočasových aktivít na Slovensku, stojí v súčasnej dobe na rázcestí. Cesty, ktorými sa môžu uberať po prijatí nového zákona o rybárstve sú buď smerom ku kvalitatívnemu posunu vpred alebo smerom k roztriešteniu fungujúceho systému.

Chceme veriť, že lov rýb zostane aj po prijatí nového zákona o rybárstve stále prístupný širokej verejnosti a to prostredníctvom Slovenského rybárskeho zväzu. Viera a optimizmus však väčšinou nestačia na dosiahnutie cieľa. Len osobná angažovanosť nás všetkých, záujem o veci verejné, vzájomná spolupráca a jednota nás môžu posúvať vpred. Zlepšovať život a naše prostredie je možné aj malými činmi, takými ktorými ukážeme, že nie sme ľahostajní, takými ako je verejná podpora správnych vecí.

Petícia má za cieľ odolať tlaku záujmových skupín a zachovať v rámci novo pripravovaného zákona o rybárstve súčasné postavenie Slovenského rybárskeho zväzu a ďalších subjektov, ktorým je prideľované rybárske právo na Slovensku a to v kontexte súčasne platného zákona ako aj pripomienok Slovenského rybárskeho zväzu. Zároveň žiadame aby nový zákon o rybárstve bol prijatý, pričom svojim obsahom kvalitatívne posunul rybárstvo vpred tým, že odstráni technické nedostatky a nejasnosti súčasného zákona.

Znenie petície aj s petičným hárkom si môžete vytlačiť v ľubovoľnom počte a poslať medzi čo najväčší počet ľudí a šíriť túto petíciu ďalej, aby sme tak spoločne dosiahli náš cieľ, a tým je záchrana všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku.

Petícia bude prebiehať do konca marca 2018, vyplnené petičné hárky môžete odovzdať v našom Rybárskom dome alebo poslať priamo na RADU SRZ do Žiliny. Petičné hárky budú tiež k dispozícii na členských schôdzach obvodných organizácii SRZ Považská Bystrica.

9.1.2018


 
 

Dovoz násady kapra K3 na VN Pod DubovcomVytlačiť
 

OZNAM

    Dňa 10.11.2017 bola dovezená násada kapra K3 z RADY ŽILINA na Vodnú nádrž Pod Dubovcom. Lov rýb je na uvedenom revíri povolený.

    Dňa 13.11.2017 bude dovezená násada kapra K3 z Hodonína do VN Považská Teplá. 1500kg rýb bude vysadených do rybníkov č. 1, 2 a 3. Zároveň upozorňujeme rybárov, že lov rýb na uvedenom revíri je zakázaný! Lov bude možný opäť po pretekoch Vianočný pstruh, od soboty 25.11.2017 .

výbor mso
12.11.2017

 


 
 

Začiatok lovu rýb na VN Považská TepláVytlačiť
 

OZNAM

      MsO SRZ Považská Bystrica oznamuje svojim členom, že začiatok lovu rýb na VN Považská Teplá je možný od 23.9.2017 v sobotu od 0,00h. Lov je možný len na rybníku č. 1 a č. 2.
     Lov rýb na rybníku č.3 je zatiaľ zakázaný!

17.9.2017
Výbor Mso


 
 

Dovoz násady kapraVytlačiť
 

OZNAM

    Dňa 4. septembra 2017 bude dovezená jesenná násada kapra K3 do VN Považská Teplá. Predpokladaný čas príchodu do Považskej Bystrice je o 15,00h. Dovezie sa 1500kg K3 do VN Považská Teplá č. 1 a č. 2.

   Oznamujeme zároveň rybárom, že na VN Považská Teplá platí po dovoze násady zákaz lovu rýb!

Mgr. Milan Dubnička
4.9.2016


 
 

Oznam o zrušení jesenných rybárskych pretekov na OR SlavojkaVytlačiť
 

 

      MSO SRZ Považská Bystrica oznamuje, že plánovaný jesenný rybársky pretek - Memoriál Pavla Sokolíka na OR Slavojka sa z dôvodu stavebných prác počas výstavby železničnej trate pri Slavojke neuskutoční.   Za pochopenie ďakujeme.

Výbor MsO
4.9.2017

 


 
 
Položky 6-10 z 28

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár


webygroup


349421

Úvodná stránka