Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považský rybár

Dve percentá

Vážení priatelia Petrovho cechu,

    každá fyzická osoba, ktorej príjem podlieha zdaneniu, môže 2% zaplatenej dane venovať okrem iného i občianskym združeniam. Obraciame sa na Vás opäť s prosbou o podporu našej organizácie SRZ. Získané prostriedky radi investujeme do práce s deťmi a mládežou tak ako po minulé roky.

 Za podporu srdečne ĎAKUJEME! 
 

Vladimír Vecel, predseda MsO

 Ako postupovať?

Ak ste zamestnanec:

- V robote si vyžiadať si tlačivo - potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% z Vašej zaplatenej (minimálne 3,32 EUR). Vyplňte tlačivo vyhlásenie o poukázaní 2%. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.4. na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo do 15.4. do  Rybárskeho domu. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na náš účet.

Ak si podávate daňové priznanie sami:

     Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne minimálne 3,32 EUR pre prijímateľa. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa.

Údaje, ktoré je potrebné do daňového priznania uviesť:

prijímateľ:         Slovenský rybársky zväz - Mestská organizácia Považská Bystrica

sídlo:                Komenského 107/3, 017 01 Považská Bystrica

právna forma:  občianske združenie

IČO:                  00178209305

     Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.

Ak ste právnická osoba:

     Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 8,30 EUR na jedného prijímateľa. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech max. 3 prijímateľov. Uvediete v ňom vyššie spomínané údaje.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


webygroup


342723

Úvodná stránka