Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považský rybár

Chcem odpoveď na otázku

V tejto časti môžete zanechať otázky pre ľudí z výboru mestskej organizácie. Iné príspevky ako otázky budú vymazané(na diskusiu slúži časť diskusia). Otázku s odpoveďou zverejníme po spracovaní (veríme, že čoskoro).

Chcem odpoved

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 2.5.2019 22:27:31

Odpad

Dňa 27.4.2019 som sa zúčastnil brigády v Milochove, zbierali sme odpad okolo Priehrady, ja som zbieral v Hornom Milochove. Nazbieraný odpad som dal v plastových vreciach k mojej popolnici v hornom Milochove. Firma Megawaste mi tento odpad však odmietla zobrať, nereagovali ani na môj mejl ani telefonát. Ja nemám auto aby som to niekde vozil. Čo mám s tým urobiť? Mám to naspäť vysypať do priehrady?

Pridať reakciu

Jaro


 

Nazdar Jaro,
zatiaľ sa nám to nepodarilo vyriešiť, nie je to komunalny odpad, preto to budeme musieť riešiť vo vlastnej réžii. Máme viac takýchto podnetov. Kludne volaj niekomu z výboru, ak bude tento problém a vezmeme to preč.
S pozdravom M. Dubnička, podpredseda

pridané 23.4.2019 15:51:17

Feeder cup

Dobrý deň chcel som sa spýtať či
Dieťa môže ísť na feeder cup.

Pridať reakciu

Tomáš cedzo


 

Deti do 18 rokov majú vlastnú súťaž - detská feedrová liga, Štuplík CUP, a pod. Takže nie.
S pozdravom M. Dubnička

pridané 7.3.2019 15:51:18

Cas lovu

Pri citani rybarkeho poriadku (precital som skoro vsetky reviry) som zistil ze pri niektorych reviroch je pisane " Lov rýb povolený celoročne pri dodržaní individuálnej doby ochrany. " pri inych reviroch "Zákaz lovu všetkých rýb od 15. 3. do 31. 5."a pri niektoryh reviroch nieje napisane nic zo spominaneho.moja otazka znie od kedy do kedy sa na tychto vodach mozu chytat ryby?je mi jasne ze indiv.ochranu dodrziavame pokazde ale tu mi chyba proste datum .

Pridať reakciu

Daniel Cigánik


 
pridané 4.2.2018 17:15:24

Zápis dieťaťa

Zdravým, chcem pre svojho syna miestnu kaprovú povolenku, len mi nie je jasné, pod akú kategóriu vlastne patrí. je narodený v auguste r. 2012, čiže má teraz 5 a pol roka, no podľa variabilného symbolu ho zaraďujete medzi 6 až 9 ročných, no podľa tabuľky cien členských známok patrí do kategórie do 6 rokov a ďalšia je 7 až 9 rokov. Teraz neviem, či má povinnosť zaplatiť 14+3 eura alebo to ešte má bez platenia. Za odpoveď ďakujem.

Pridať reakciu

Repka M.


 
pridané 7.1.2018 08:28:07

Vypisovanie rybárskych dokladov

Dobrý deň.
Pri kontrole rybárskej sráže na vn Orava mi zistili nesprávne vypísaný rybársky lístok. Platnosť od 1.1.17 do 31.12.17 a chceli ma za to poslať na priestupkovú komisiu. Žiadam kompetentných aby vypisovali doklady s celým dátumom tj napr, od 1.1. 2017 do 31.1.2017.

Reakcia na príspevokpridané 14.1.2018 20:28:11

Re: Vypisovanie rybárskych dokladov

1. Rybársky lístok nevypisujú rybári, ale ten, kto ho vydáva, t.j. Mesto Považská Bystrica v zastúpení MsO SRZ Považská Bystrica. Teda nemôžete byť zodpovedný a ani postihovaný za vypisovanie dátumu v Rybárskom lístku.
2. Nevieme o žiadnej smernici, predpise, ktorý by určoval, že dátum v Rybárskom lístku musí mať predpísaný formát (napr. štvorciferný rok).
3. Na disciplinárke by to zrejme ani neriešili.
Vďaka za info, preveríme to aj na RADE.

Pridať reakciu

M. Dubnička


 
pridané 8.3.2017 18:35:49

členská schôdza a register mandátov

§6 ods.2 b) zúčastňovať sa na členských schôdzach, školeniach, aktívoch, prednáškach a iných akciách organizovaných
základnou organizáciou
to som dal na začiatok .Panstvo to platí pre všetkých.Ja som v nepretržitej výrobe a nedalo sa mi prísť.Tak som komunikoval z predsedom mojej
Oo.č.2 doručil som ospravedlnenku na schôdzu aj do poštovej schránky na ryb dom. Môj predseda p.Ing Šperka mi velmi korektne a komplexne ozrejmil ako sa dalej zachovať.Opakujem , apsolútne profesionálne a komplexne a slušne .Ďakujem
Čo chcem povedať.Idem na ryby a nepočujem nič iné len samá p...vanie
čo výbor nerobí ,čo by bolo správne ,čo treba pre členov rybárov ,ako sa zarybňuje a tak podobne.
Tak do boha na tých schôdzach ostávajte .Nie len podpísať a preč na pivo. Seďte tam na zadku a keď príde k hlasovaniu tak to môžete ovplyvniť. Viete čo je mandátny hlas??? A hlavne ma serie niekto tam môže sedieť a ostatok prchne.
Navrhujem podpisovať mandátnu listinu aj na začiatku aj pred koncom a hlasovaním.
ALEBO POTOM SCHÔDZE ZRUŠIŤ.
Veď ten priestor v prenájme istotne niečo stojí.
Viem veľa ,,rybárov,,bude na mňa pi....ť . Ale nech

Pridať reakciu

nasraný rybár


 
Reakcia na príspevokpridané 8.2.2018 19:56:29

členská schôdza a register mandátov

Presne tak, aj som to tu už písal, ale možno je spôsob, ako vybabrať s rybármi, ktorý tam nechodia alebo sa len podpíšu a idú preč. A to, že sa skoro nič neschváli je výsledok toho, že tam ostane cca 100 ľudí a podpísaných je cca 380. A tu je otázka, hlasovanie sa odvíja od prítomných hlasujúcich alebo ak by na návrh zahlasovala skoro tá 100-ka, ale podpisov je 380, tak 280 sa berie ako zdržalo sa alebo ako?
A ak sa hlasovanie odvíja len od prítomných, máme v takom malom počte vôbec právo hlasovať?

Pridať reakciu

Majo


 
pridané 21.2.2017 05:05:17

Členská schôdza

Dobrý deň,

Patrim do obvodu čislo 3 problem mam v tom ze v ten den budem v praci a ziadno sa mi to neda bohuzial posunut. Nakolko datum pre obvod 1 a 2 by mi vyhovoval chcem sa spytat ci nemozem prist toho 25.2 alebo 4.3.2017. Za pochopenie a skoru odpoved dakujem.

Pridať reakciu

Marian Danielčik


 
Reakcia na príspevokpridané 26.2.2017 10:16:48

Re: Členská schôdza

Dobrý deň,
stačí ak prídete na ktorúkoľvek inú členskú schôdzu a v zmysle stanov SRZ si splníte svoju povinnosť - ,,zúčastňovať sa na členských schôdzach". Žiaľ na schôdzi inej obvodnej organizácie nemáte hlasovacie právo, váš hlas je len poradný.

Pridať reakciu

M. Dubnička


 
pridané 20.3.2016 21:08:13

Členská schôdza

Už druhý krát sa mi stalo, že som nedostal žiadnu pozvánku na členskú schôdzu. Prečo? Môže mi Mso SRZ ukladať sankcie, keď si sama neplní povinnosť oznámiť konanie členskej schôdze?

Reakcia na príspevokpridané 18.4.2016 00:12:14

Re: Členská schôdza

Dobrý deň,
Žiaľ nemôžeme preveriť, prečo ste nedostali pozvánku, keďže nevieme vaše meno a adresu. Vo všeobecnosti by si každý člen našej organizácie mal v takomto prípade preveriť v rybárskom dome, či má správne uvedenú adresu v evidencii. Ak ste 15 dní pred termínom konania schôdzí nedostali pozvánku, treba sa čo najskôr ozvať. Termíny obvodných schôdzí sú takmer vždy v tom istom období – druhá polovica februára. Pozvánky sa roznášajú začiatkom februára. Preto ak ste dostali šek na brigádu za neúčasť na schôdzi, stačilo sa buď vopred ospravedlniť alebo prísť na ktorúkoľvek z troch schôdzí, ktoré sa konajú v kine MIER. Povinnosť účastniť sa na schôdzach vyplýva zo stanov SRZ, odpracovanie brigády za neúčasť na schôdzi si každý rok schvaľujú rybári na všetkých schôdzach a som presvedčený že každý jeden rybár v našej organizácii si je toho vedomý. Ak ste rybárom druhý rok a nedostali ste doposiaľ žiadnu pozvánku na schôdzu, je na čase zastaviť sa počas úradných dní v Rybárskom dome a zistiť v čom je problém.

Pridať reakciu

Mgr. Milan Dubnička


 
pridané 5.2.2016 06:51:24

Milan Vaňko

Do ktorého obvodu som zaradený keď bývam v Hoanej Maríkovej?

Reakcia na príspevokpridané 13.2.2016 10:25:15

re: Milan Vaňko

Patríte do OO č. 1
V menu - MsO SRZ Pov. Bystrica - Základné údaje je tabuľka, kde je uvedené rozdelenie do obvodných organizácii.

Pridať reakciu

Milan Dubnička


 
pridané 1.1.2016 14:52:07

Prechod z MO SRZ Púchov k Vašej

Presťahoval som sa z PU do PB, kde už mám aj trvalý pobyt a chcel by som prejsť pod Vašu organizáciu, nakoľko chodím na ryby s malým synom a vláčiť ho až do Púchova ho nechcem.
Čo všetko treba urobiť, aby som prešiel pod vás?
Je pravda, že opäť budem musieť zaplatiť 70 euro, ako keby som rybárom nebol?
ďakujem, s pozdravom Mário Repka

Pridať reakciu

Repka M.


 
Reakcia na príspevokpridané 11.1.2016 17:27:30

Prechod z MO SRZ Púchov k Vašej - odpoveď

Od 1.1.2016 platí nová smernica RADY o platení zápisného atď. v ktorej sa riešia aj prestupy medzi organizáciami (je na stránke RADY).
- Pri prestupe z jednej do druhej základnej organizácie člen SRZ zápisné neplatí, ak o zmenu registrácie požiada do 30 dní od zmeny trvalého pobytu alebo z iných vážnych dôvodov o ktorých rozhodne výbor ZO SRZ. V ostatných prípadoch prestupu platí zápisné znovu.
- Prestup z jednej do inej základnej organizácie bez prerušenia členstva je možný len na základe písomnej žiadosti člena , po vyjadrení pôvodnej organizácie a po súhlase organizácie, do ktorej hodlá prestúpiť. Zápis o zmene v evidencii členstva poznamená v členskom preukaze člena zväzu.

Pridať reakciu

Mgr. Milan Dubnička


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


webygroup


342765

Úvodná stránka